Forks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forks

When you can live forever... what do you live for?

Prijava

Pozabil/a sem geslo



Obvestilo!
Na forumu trenutno poteka prenova.
Mesec na Forumu
SEPTEMBER
Statistics
Imamo že 27 prijavljenih uporabnikov
Dobrodošlica! Novopridruženi/-a uporabnik/-ca je Angel

Uporabniki so skupaj objavili že 666 prispevkov in 68 subjects

You are not connected. Please login or register

Pravila RPGja.

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Pravila RPGja. Empty Pravila RPGja. Čet Avg 21, 2008 7:54 pm

Iks

Iks
Vampirka
Vampirka

Še malo pravil
RPGja, ki jih pa verjetno tisti, ki že sodelujete na RPG forumih že
poznate. So pa tudi uporabniki, ki z RPGjem še niso seznanjeni in bodo
si tako lahko prebrali navodila RPGja.


>> Kaj sploh RPG je?
RPG oz. Role Playing Game je oblika domišljavega pisanja izbrane osebe. Vse se v bistvu ne resnično dogaja, ampak je le plod domišljije voditeljev likov. Seveda kot domišljija ni mišljeno raznovrstno čaranje ipd., vsaj na tem forumu ne. Svoj lik si zamisliš, mu "podariš" značaj, videz, preteklost, starost.. In si kasneje v RPG predelu dopisuješ z ostalimi, lahko tudi sam. Torej, potem se v Chat predelu zmeniš za RPG z nekom, lahko v dvojici, trojici... in skupaj vodita namišljeno dogajanje v eni izmed tem na forumu. Seveda je vaše dogajanje nepredvidljivo in je odvisno od odgovora vašega sogovorca (če se pišete v dvojicah...).

>> Piši v 3. osebi ednine.
Narobe:
Bilo je temno. Jaz sem se odpravila proti avtomobilu in speljala proč od parkirišča mojega stanovanja. Želela sem si zabave. Obiskala sem najnovejši nočni klub. Preden sem vstopila sem pozdravila vratarja, ki sem ga poznala. Klub je bil nov in zato mi je bilo vse v njem še neznano. Ob vstopu sem ugledala veliko barvnih luči, ki so osvetljevale plesišče na sredini. Na plesišču pa sta bili ženski, ki sta plesali in se obmetavali z barvo, tako da je včasih tudi kako "barvno jajce" švignilo med publiko in barva je poškropila goste..
Pravilno:
Bilo je temno. Iks se je odpravila proti avtomobilu in speljala proč od parkirišča svojega stanovanja. Želela si je zabave. Obiskala je najnovejši nočni klub. Preden je vstopila je pozdravila vratarja, ki ga je poznala. Klub je bil nov in zato ji je bilo vse v njem še neznano. Ob vstopu je najprej ugledala veliko barvnih luči, ki so osvetljevale plesišče na sredini. Na plesišču pa sta bili ženski, ki sta plesali in se obmetavali z barvo, tako da je včasih tudi kako "barvno jajce" švignilo med publiko in barva je poškropila goste...

>> Piši slovnično pravilno in za pikami in vejicami postavljaj presledke.
Narobe:
Spotaknla sem se ob pločnik in padla potleh.V krikih bolečin je bilo slišati tek, ki je prihajal po pločniku prot njej.Kmalu se ji je približal božanski svetlolasec z modrimi okami in gorđs postavo...
Pravilno:
Iks se je spotaknila ob pločnik in padla po tleh. V krikih bolečine je bilo mogoče slišati tek, ki je prihajal proti njej. Kmalu se ji je približal božanski svetlolasec z modrimi očmi in prečudovito postavo...

>> Ne chataj v temah, ki so namenjene RPGju.
Če že moraš dodati kak svoj občutek uporabi OOC (Out of character), to zaznamuješ z dvojnim oklepajem ali kvadratastim oklepajem.
Primer: ((Dobro se tipkave, kaj?.)) oz. [Dobro se tipkave, kaj?.]

>> Ne uporabljal poudarjene, zvrnejene ali podčartane pisave.
Zvrnjeno pisavo lahko uporabiš, ko izražaš misli svojega lika. Pa ravno to seje moralo zgoditi, je pomislila.

>> Na RPG sporočila odgovarjajte redno in dovolj dolgo.
Vsak vaš RPG postnaj bo dolg najmanj pet vrstic.

>> S sporočilom opišite veliko stvari ::
opišite okolico, izgled lika, likovo govorjenje, misli lika...

Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Similar topics

-

» Osnovna pravila foruma

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu